Kategorie produktów

Najnowsze produkty

Tagi produktów

DIETA BEZ GLUTENU – Pobierz bezpłatny jadłospis

pozdrawiam darmowa dieta bez glutenu 1500 kalorii

Gluten to rodzaj białka, który występuje naturalnie w niektórych ziarnach zbóż, takich jak pszenica, żyto, jęczmień i ich odmiany krzyżowe. W praktyce, gluten to mieszanina białek: gliadyny i gluteniny.

Jest on odpowiedzialny za elastyczność ciasta, co pozwala na wyrabianie chleba, ciast i innych wypieków. Jednakże u osób z celiakią lub nietolerancją glutenu, białko to może powodować poważne problemy zdrowotne, w tym zapalenie jelit, biegunki, skurcze brzucha, bóle głowy, zmęczenie, a nawet anemię. Dlatego osoby z takimi problemami muszą unikać spożywania produktów zawierających gluten. W ostatnich latach dieta bez glutenu stała się popularna także wśród osób bez problemów zdrowotnych. Traktowana jest ona wtedy głównie jako sposób na poprawienie samopoczucia i zdrowia.

Musisz wiedzieć, że aktualne wytyczne mówią, że osoby zdrowe, nie muszą eliminować glutenu. Jednak, jeśli ktoś z różnych względów chce, mimo braku wskazań, pamiętajcie, aby dieta była odpowiednio zbilansowana. Nieumiejętne eliminowanie produktów z jadłospisu może zrobić więcej krzywdy niż pożytku 🙂

Po co na mojej stronie dieta bez glutenu w formie bezpłatnego jadłospisu?

Jako dietetyk i psychodietetyk wiem, ile problemów sprawia nietolerancja niektórych produktów. Wiele z dostępnych diet lub przepisów nie zawsze jest smacznych lub zwyczajnie są one monotonią na talerzu. że Moim celem jest pokazanie Ci, że dieta bez glutenu nie musi być ani nudna, ani niesmaczna. Pacjenci z nietolerancją glutenu, z którymi pracuję na co dzień, są tego najlepszym dowodem.

Dieta bez glutenu 1500kcal

Darmowa dieta bez glutenu bezpłatny, ale kompletnym jadłospisem przygotowanym na 3 dni. Zaproponowane przeze mnie śniadania, II śniadania, obiady i kolacje możesz dowolnie dopasowywać do danego planu Twojego dnia. Łączna dzienna kaloryczność to 1500 kcal. Wariant ten opracowałam dla kobiety, która jest w wieku 35 lat, o wadze 55kg i wzroście 160 cm, prowadzącej mało aktywny tryb życia. Jego celem jest utrzymanie obecnej wagi.

Co znajdziesz w 3-dniowym planie żywieniowym bez glutenu oprócz samych propozycji posiłków?

W pliku z dietą znajdziesz także m.in.:

  • szczegółowy sposób przygotowania każdego posiłku,
  • dodatkowe informacje, które ułatwią Ci stosowanie diety,
  • ogólne zalecenia dotyczące zdrowego żywienia,
  • listę zakupów na 3 dni z podziałem na grupy produktów, co zdecydowanie ułatwi Ci robienie zakupów.

Mam nadzieję, że dzięki ten bezpłatnej diecie zdrowszy sposób odżywiania, eliminujący gluten, nie będzie już dla Ciebie monotonią na talerzu, a dania, które zaproponowałam przypadną Ci do gustu.

Dieta bez glutenu - pobierz za darmo

Dietę bez glutenu o kaloryczności 1500 kcal pobierzesz za darmo. Wystarczy, że zapiszesz się do mojego Newslettera, a link do diety otrzymasz na swojego maila. 

.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola wymagane są oznaczone *